Logistika pre e-shopy: dajte zákazníkom dôvod, aby sa k vám vracali

By on 3 novembra, 2023 0 709 Views

Kvalita produktov je dôležitá. Rovnako dôležitá je však aj skúsenosť vašich zákazníkov s doručením tovaru. Pozreli sme sa na to, prečo by ste nemali podceniť kvalitné logistické služby aj či je outsourcing logistiky dobrá voľba.

Produkty skladom, dodanie na druhý deň

Parametre, cena, skladová dostupnosť a dodanie. Tieto veci zásadne ovplyvňujú rozhodnutie zákazníka o tom, kde nakoniec nakúpi. Najväčší hráči na trhu dokážu ponúknuť doručenie na druhý deň.

Aby ste zákazníka presvedčili o nákupe práve vo vašom eshope, potrebujete okrem kvalitných produktov a služieb aj spoľahlivé doručenie balíka v rámci Slovenska aj do zahraničia. Zákaznícku skúsenosť ovplyvňuje aj možnosť rýchleho vrátenia tovaru.

4 dôvody, prečo je logistika kľúčom k spokojnosti zákazníka

1. Doručenie tovaru: Rýchle a spoľahlivé doručovanie tovaru je kritické pre získanie dôvery zákazníkov. Efektívna logistika umožňuje spracovanie objednávok a doručenie včas, čím sa zvyšuje spokojnosť klientov aj pravdepodobnosť opakovaných nákupov.

2. Prehľadný sklad a dostupnosť produktov: Zákazníci chcú mať produkty čo najskôr. Potrebujú vedieť, či ich máte skladom a ako rýchlo ich viete odoslať. Profesionálna správa skladového priestoru a zásob minimalizuje riziko nedostatku tovaru a chýb pri príprave zásielok. Zároveň umožňuje efektívnu správu dodávateľskej siete.

3. Vrátenie tovaru: Proces vrátenia tovaru je rovnako ako doručenie dôležitým pilierom služieb každého kvalitného e-shopu. Jednoduché možnosti vrátenia tovaru pomáhajú budovať dôveru zákazníkov a zvyšujú pravdepodobnosť opätovného nákupu.

4. Konkurenčná výhoda: Buďte o krok vpred pred konkurenciou. Nechajte logistické služby na profesionálov z Katransport. Outsourcing logistiky vám umožní venovať sa iným aktivitám potrebným pre úspešnú prevádzku e-shopu a budovania značky.

Potrebujete poslať balík do zahraničia alebo v rámci Slovenska? Riešením, ktoré vám pomôže minimalizovať náklady a urýchliť doručenie, je zberná služba. Zberná služba umožní spojenie zásielok od rôznych odosielateľov, čím sa znížia náklady na dopravu aj časy dodania.

Outsourcing logistiky

Mnoho spoločností rieši, ako vytvoriť prehľadný spôsob vybavovania, balenia a odosielania objednávok. Aby logistika v eshope fungovala ako hodinky, potrebujete funkčné procesy.

Pokiaľ nemáte skúsenosť s logistikou, môže byť nastavenie týchto procesov časovo aj finančne náročné. Ak si však vyberiete spoľahlivého partnera so špičkovou infraštruktúrou, modernými technológiami a kvalitným pro zákazníckymi službami, vaši zákazníci sa k vám budú radi vracať.

Vnútroštátne a medzištátne logistické služby za vás vyrieši slovenská spoločnosť Katransport.