Na čo by ste mali myslieť pred výstavbou haly?

By on 4 marca, 2024 0 481 Views

Nestačia vám už súčasné priestory a zvažujete výstavbu montovanej haly? Logistická, jazdecká alebo výrobná – nech už potrebujete halu na akýkoľvek účel, predchádza jej rovnaký postup prípravy a stavby. V dnešnom článku vás prevedieme krátkym zoznamom vecí, ktoré by ste mali zohľadniť ešte pred tým, než sa pustíte do realizácie projektu.

Máte v hlave svoju predstavu alebo víziu, ktorú chcete zrealizovať? Výstavba haly nie je chvíľkovou záležitosťou. Vyžaduje si hodiny plánovania a premýšľania. Toto sú tri veci, na ktoré by ste nemali zabudnúť ešte pred tým, než sa rozhodnete svoju víziu zrealizovať:

1. Vyberte si niekoho, kto vám navrhne projekt

Dobre navrhnutý projekt je kľúčový pre dlhú životnosť haly a zároveň lepší estetický vizuál pre klientov/zákazníkov, ktorí budú do haly prichádzať. Obráťte sa na odborníkov – práve tí vám pomôžu skĺbiť vašu predstavu s reálnymi možnosťami a vypracujú projektovú dokumentáciu stavby podľa vašich preferencií.

2. Majte realistický rozpočet

Vaša predstava o dokonalej hale môže stroskotať práve na nedostatočnom rozpočte. Zo všetkého najskôr si preto vyčíslite sumu na základy, napríklad na kovové konštrukcie, a zvážte aj celkovú kúpnu sumu haly, aj vaše možnosti financovania.

3. Vyberte si dodávateľa konštrukcií

Je pravdepodobné, že pri výstavbe haly pôjde prevažne o oceľové konštrukcie, ale aj o rôzne presklené fasády. Je preto nevyhnutné vybrať si dodávateľa, ktorý vám vie zaručiť kvalitu svojich produktov. Pri výbere si prečítajte referencie, vypočítajte náklady a spravte si malý prieskum.

TIP: Hľadáte spoločnosť, ktorá navrhne, dodá aj odborne zmontuje oceľovú halu na mieru? V takom prípade sa obráťte na AVG group, kde vám pripravia kvalitné riešenia – od projektovej dokumentácie cez realizáciu a montážne práce až po finálnu výstavbu.