• Home
  • Rady a tipy
  • Tepelné čerpadlo: Porovnali sme pre vás 3 základné typy

Tepelné čerpadlo: Porovnali sme pre vás 3 základné typy

By on 4 augusta, 2023 0 368 Views

Tepelné čerpadlo je zariadenie, ktoré dokáže efektívne využívať energiu – teplo z okolia. Kvalitné tepelné čerpadlá môžete využiť najmä na ohrev teplej vody, vykurovanie alebo chladenie domácnosti. Predstavuje povinnú výbavu modernej udržateľnej domácnosti. Aby sme vám uľahčili výber, porovnali sme pre vás 3 základné typy tepelných čerpadiel. Pozrite sa , ktoré odporúčajú odborníci.

Typy tepelných čerpadiel

  • podzemné
  • vodné
  • vzduchové

Pri výbere tepelného čerpadla sa zamerajte na výkon, spotrebu a koeficient účinnosti. Zohľadniť by ste mali aj oblasť, v ktorej bývate.

Podzemné tepelné čerpadlo

Podzemné tepelné čerpadlo funguje na princípe zem – vzduch alebo zem – voda. Vstupným zdrojom energie je teda zem. Tento typ čerpadla predstavuje naozaj ekologické riešenie. Podzemná inštalácia je možná v dvoch variantoch – vertikálne alebo horizontálne. Pôda aj spôsob inštalácie ovplyvňujú výkonnosť čerpadla.

Vyššia počiatočná investícia je priamo úmerná kvalite, výkonu a dlhej životnosti tepelného čerpadla. Obzvlášť vhodné je do chladných oblastí.

Vodné tepelné čerpadlo

Kombinácia voda – voda alebo voda – vzduch. Najmä v nížinách alebo teplejších podnebných oblastiach na juhu Slovenska oceníte vodné tepelné čerpadlo. Vstupná časť je umiestnená vo vodnej nádrži. Voda je vstupný zdroj energie.

zdroj: smartsystems.sk

Vzduchové tepelné čerpadlo

Ako názov napovedá, toto čerpadlo má ako vstupný zdroj tepla vzduch. Je preto vhodné najmä do teplejších oblastí krajiny.

V niektorých prípadoch je vhodná aj inštalácia kombinovaného tepelného čerpadla. Poraďte sa s odborníkmi zo Smartsystems, ktoré čerpadlo bude optimálne pre váš dom.

Tepelné čerpadlá Therma – vysoko účinné ekologické riešenie pre váš domov

Tieto tepelné čerpadlá využívajú energiu zo slnka alebo vzduchu. Sú vhodné do rodinných aj bytových domov. V súčasnosti predstavujú jedno z najvyhľadávanejších riešení na trhu. Majú vysoký koeficient účinnosti a sú mimoriadne ekologické.

Tepelné čerpadlá Therma od spoločnosti LG nájdete na www.smartsystems.sk

Smart domácnosť? Vyberte si inteligentné tepelné čerpadlá Electrolux

Nízka spotreba, vysoká účinnosť, jednoduché ovládanie pomocou aplikácie v telefóne. Vďaka tomuto čerpadlu budete mať doma vždy príjemnú klímu – zohreje aj ochladí váš interiér. Počas noci alebo pri malých deťoch určite oceníte aj extra tichú prevádzku.

Neviete, aké tepelné čerpadlo zvoliť pre váš dom či byt? Poradia vám odborníci z nitrianskej spoločnosti Smartsystems. Kontaktujte ich ešte dnes.