Vyberáte si podlahu? Do tejto sa zamilujete

By on 16 novembra, 2023 0 471 Views

Pri prestavbe alebo stavaní domu sa bez pochýb stretnete s tým, že si budete mať vybrať z rôznych možností. Nikdy sa nenechajte nachytať šikovným marketingom alebo lákavou prezentáciou produktu. Vždy si dobre naštudujte výrobok, ktorý si chcete kúpiť. Vyberáte si podlahu? V dnešnom článku vám prezradíme pozitíva laminátovej podlahy.

Počuli ste už o laminátovej podlahe? Laminátové podlahy sa skladajú zo štyroch vrstiev. Ich jadro tvoria lisované triesky, ktoré sú do seba poskladané. Výhodou je možnosť aplikácie rôznych dekoračných papierov na podlahu. V konečnom dôsledku tak máte skutočne široký výber medzi laminátovými podlahami.

Aké sú ich ďalšie výhody?

Laminátové podlahy sú odolné

Jedna laminátová podlaha, desiatky rokov. Tieto podlahy sú známe tým, že znesú aj váhu ťažkého nábytku alebo častý presun ľudí. Sú preto vhodné do každej domácnosti, aj kancelárie. Ak je laminátová podlaha vyrobená kvalitne, potom sa môžete spoľahnúť aj na to, že jej farby vydržia naozaj dlho a podlaha tak skoro nevybledne.

Sú nenáročné na starostlivosť

Ak máte doma malé deti alebo domácich miláčikov, je pravdepodobné, že podlahu musíte umývať pomerne často. Máme pre vás dobrú správu. Laminátová podlaha sa čistí veľmi dobre a v prípade drobného znečistenia ju stačí naozaj len pretrieť handrou. Ak premýšľate nad tým, že by ste si túto podlahu dali na zem aj v kúpeľni, poobzerajte sa po vodeodolných kúskoch.

Ľahká inštalácia

Prerábate dom? Potom viete, že v dnešnej dobe všetko veľmi dlho trvá – dlho trvá samotná výroba nábytku a potom aj samotná inštalácia. Laminátové podlahy sa však pokladajú veľmi rýchlo. Pri ich inštalácií sa nevyužíva ani lepidlo. Chcete mať aspoň jednu časť domu hotovú čím skôr? Potom si vyberte laminátovú podlahu!

Už v úvode sme spomenuli veľkú výhodu týchto podláh – možnosť výberu dizajnu. Chcete, aby podlaha vyzerala ako drevo, mramor alebo dokonca kov? Pri laminátových podlahách s tým nie je žiadny problém!

Zdroj obrázku: Sasin Paraksa / Shutterstock.com