• Home
  • Rady a tipy
  • Využite personalizované reklamné predmety ako nástroj brandingu

Využite personalizované reklamné predmety ako nástroj brandingu

By on 3 apríla, 2024 0 386 Views

Dnes už nestačí dať potenciálnemu klientovi vizitku do ruky a ísť preč. Robí to každý. Žiadaným artiklom na úspešný branding a budovanie značky sú personalizované reklamné predmety. Dajte si záležať na firemnej identite a vaša značka nezapadne prachom.

Zanechajte nezabudnuteľný dojem

Spomeňte si na poslednú akciu, kde ste sa snažili networkovať a druhá spoločnosť vám len podala letáčik či vizitku. Pokiaľ nie ste príliš komunikatívny, nevznikol tam žiadny extra priestor na spoločnú reč. Čo ste si z toho odniesli? Pravdepodobne nič a aj tá vizitka sa možno niekde zapotrošila.

A čo ľudia, ktorí vám dali ochutnať ich firemný drink vám venovali kvalitný zápisník s logom? Tieto reklamné predmety sú už viac zapamätateľné. Takéto maličkosti môžu vytvoriť trvalé asociácie s vaším podnikom. A ešte sa aj môžete pobaviť, kto im robil dizajn a zo small talku môže byť dobrá konverzácia.

Firemné darčeky ako tričká, perá, tašky či USB kľúče s vaším logom sú hmatateľnou pripomienkou vašej existencie.

Vštepte ostatným hodnoty, ktoré stelesňujete

Bytostnou súčasťou úspešného brandingu úlohou je ponúknuť druhým celistvú skúsenosť so značkou. Dobrý výber personalizovaných predmetov môže demonštrovať hodnoty, ktorými sa riadite.

Ušľachtilé materiály a prevedenie vyvolávajú dojem vysokého štandardu. Naopak, už na pohľad lacné firemné darčeky hovoria o tom, že ste si nedali moc záležať. Dajte si na to pozor, pretože nekvalitný pohár bude zákazníkovi pripomínať, čo skutočne reprezentujete.

Príklad z praxe

Dve konkurenčné firmy na rovnakom trhu. Jedna pravidelne využíva personalizované produkty, druhá šetrí. Neustále interakcie s klientmi v podobe využívania reklamných predmetov prebiehajú nenápadne, opakovane však ľuďom pripomínajú jej existenciu.

Druhá firma stratená v dave márni príležitosť a nechce investovať do zviditeľnenia. Akurát sa tak zaradí do šedého priemeru. Náskok majú firmy, ktoré dávajú viac.

Vďaka premysleným reklamným predmetom si sofistikovane budujete meno, a tak získavate automaticky vyššie šance na dlhodobý rast a prosperitu.

Chyťte zákazníka v správnu chvíľu

Byť pripravený s pútavými a praktickými firemným produktmi je silnou výhodou. Najmä na špecializovaných konferenciách, večierkoch či networkingových podujatiach môžete neuveriteľne zažiariť.

Praktické darčeky (power banky, slúchadlá, hrnčeky, kancelárske potreby, tričká s vlastnou potlačou) zanechajú dojem. Pri výbere reklamných predmetov je fajn zamerať sa na praktickosť.

Dojem urobíte aj fľašou s vaším logom či pochutinami v darčekovom balení. Využite tieto akcie naplno aj s pomocou reklamných produktov. Prinesie vám to obrovskú konkurenčnú výhodu.