• Home
  • Nezaradené
  • Zariaďujete športovú predajňu? Nezabudnite na dostatok políc ani na štendre

Zariaďujete športovú predajňu? Nezabudnite na dostatok políc ani na štendre

By on 13 februára, 2024 0 198 Views

Pravidelná pohybová aktivita sa stáva samozrejmosťou pre čoraz viac ľudí. Preto nie je žiadnym prekvapením, že stúpa aj záujem o športové potreby a funkčné oblečenie.

Aby športová predajňa prilákala zákazníkov, musí nielen ponúkať tovar pre profesionálnych i amatérskych športovcov. Rovnako by sa mala prispôsobovať rýchlo sa meniacim trendom.

Dostatok priestoru a minimalizmus

Pre športový obchod je kľúčový dostatočne veľký priestor, ktorý umožní bezproblémový pohyb zákazníkov aj zamestnancov. Pokiaľ ide o štýl, vsaďte na ten minimalistický.

Vhodné sú neutrálne farby, napríklad biela, béžová alebo antracitová, ktoré umožnia vyniknúť vystavenému tovaru. Z materiálov sú zas ideálnou voľbou drevo a kov. Nezabudnite ani na správne osvetlenie a hudbu, ktoré dokážu v predajni vytvoriť príjemnú atmosféru.

Ako vystaviť tovar? Nutnosťou sú regály a stojany na oblečenie

Okrem kvality a priaznivých cien má na nákupné rozhodnutia zákazníkov vplyv aj spôsob vystavenia tovaru.

Dajte si záležať na tom, aby bolo prehľadné a umiestnite súvisiace produkty vedľa seba. Vedľa regálu s kolieskovými korčuľami by tak zákazníci mali nájsť aj potrebné doplnky, ako sú chrániče na kolená a lakte a prilba.

Myslite i na to, že sa v športových predajniach pravidelne obmieňa zimný a letný sortiment. Je preto dôležité, aby bolo možné týmto zmenám prispôsobiť aj rozloženie regálov a štendrov.

To vám výrazne uľahčia posuvné stojany na oblečenie, mobilný nábytok, ktorý ľahko presuniete na požadované miesto, a nástenné police s dostatočným počtom montážnych otvorov, ktoré umožňujú úpravu regálov.

Aké skúsenosti sú potrebné na zariadenie športovej predajne

Aj keď sa zariaďovanie športovej predajne môže zdať jednoduché, vyžaduje nielen dostatok praktických skúseností, ale aj znalosť aktuálnych trendov v oblasti vizuálneho merchandisingu.

Pokiaľ si na to sami netrúfate, oslovte odborníkov a nechajte si poradiť. S ich pomocou vybudujete úspešnú predajňu, ktorú si vaši zákazníci bezpochyby obľúbia.