Ako ovplyvňuje výbava kancelárie našu produktivitu?

By on 9 novembra, 2022 0 514 Views

Neviete sa pri práci sústrediť? Rozptyľuje vás aj maličkosť alebo tieto okolnosti už prerástli do vážnejších problémov s produktivitou? Vraví sa, že bežný administratívny zamestnanec podľahne okolitému ruchu každé 3 min. V pomere k štandardnej pracovnej dobe je to dosť na to, aby sme problém okamžite riešili!

Hluk a tepelné podmienky – jedny z najväčších obmedzení pracovnej produktivity

Hluk sa ťažšie obmedzuje v otvorených typoch kanceláriách, kde zamestnanci medzi sebou prekonávajú väčšie vzdialenosti. Hluk sa šíri aj v „nehlučnom“ prostredí – vytvára ho každý pracovný postup, pohyb na mieste a šum elektroniky. Nehovoriac o tom, že pri komunikácii s klientmi hovoríme zbytočne hlasnejšie. Jedným z možných opatrení v otvorených kanceláriách sú slúchadlá s mikrofónom, ale len na pracovné účely.

Náš tip – hluk obmedzíme a produktivitu nakopneme aj pomocou prerozdelenia priestoru na funkčné pracovné zóny. Efektnú priečku môže pritom tvoriť kancelársky nábytok pozostávajúci z variabilných knižníc alebo policových systémov, resp. opatrený aj špeciálnym kovaním alebo dekorom.

Viete, že za tepelnou pohodou sa neskrýva len aktuálna teplota v miestnosti, ale aj sklon a odraz osvetlenia a taktiež farebná (ne)stálosť prostredia? Rovnako nie je jedno, odkiaľ prirodzené svetlo prúdi, teda aký pohľad sa vám naskytne von. Najmä v jesenných a zimných mesiacoch nás viac „zahreje“ kontakt s prírodou, nie s uponáhľanou spoločnosťou.

Prejavte sa aj v spoločných kanceláriách

Za produktivitou sa skrýva aj pozitívna nálada, preto sa aj v práci treba potešiť. Ak je to možné, ozvláštnite štandardný kancelársky nábytok trendy tapetou, nálepkami alebo si na dostupných knižniciach a regáloch vytvorte farebnú inováciu s „wau efektom“. V kombinovaných policových a šuplíkových systémoch vymeňte neutrálne boxy a zakladače za pestré farby. Môže ísť aj o sezónne odtiene, napr. s príchodom jesene je vhodnou kombináciou horčicová, žltá alebo červená.

Zdroj obrázku: fizkes / Shutterstock.com