uchytky do kuchyne

Ako vybrať dizajnové úchytky?

By on 8 novembra, 2022 0 520 Views

Kuchyňa je priestor, ktorý ľudia milujú. Či už ste nadšenec pre varenie, alebo preferujete skôr donášku jedál, určite si radi pochutnáte na svojom jedle v príjemnom prostredí. Nie je len priestorom pre stravovanie.

Slúži nám tiež pre prípravu kávy, ktorej vôňa sa rozptýli po celom domove. Na zaliatie výborného čaju, alebo otvorenie kvalitného vína.

Na svoje si prídu aj milovníci byliniek, ktoré je ľahké pestovať vo vnútri domova. Možno nie ste srdcom kuchárom, ale určite sa nájde činnosť, ktorú najradšej vykonávate vo svojej kuchyni i vy.

Myslíme si, že tiež sa v kuchynskom priestore chcete cítiť dobre a uvoľnene. Sme zvyknutí, že sa v nej nachádzajú rôzne elektrospotrebiče, kuchynská linka, sporák a iné zariadenie.

Napadlo by vám však, že kuchynská linka môže byť zároveň aj decentnou dekoráciou?  

Nezáleží na tom, či vytvárate novú kuchyňu od základov, alebo len chcete vdýchnuť nový život starej linke. Najdôležitejšie je vybrať si smer v akom budete kuchyňu zariaďovať alebo upravovať.

Pre oživenie vyskúšajte exkluzívne úchytky na kuchynskú linku s modernou povrchovou úpravou, ktoré poslúžia ako praktický doplnok. Úchytky sú súčasťou kuchynskej linky, s ktorou ste v pravidelnom kontakte.

Vymeňte fádne a jednoduché záchytky za niektoré z naších, dizajnových. Vyčarujte si úsmev na tvári a radosť, vďaka denno denným  činnostiam. Vytvárajte si krásu, kde je to možné. Bola by škoda nevyužiť možnosti, ktoré nám sú ponúkané.

Tento nenápadný doplnok sa hodí naozaj ku každej linke. Vďaka rozmanitosti a širokej škále druhov si určite nájde každý tie svoje, vyvolené.

Máte radi jednoduchosť alebo niečo výraznejšie?

U nás si vyberiete! V ponuke na https://www.datof.sk/uchytky/ nájdete širokú paletu úchytiek. Od klasických, vypuklých cez zlaté a medené až po extravagantné, lesklé chrómové záchytky. Nezabudli sme ani na milovníkov vintage dizajnov a prichystali sme si rozsiahlu ponuku aj pre vás.

Všetky úchytky majú univerzálne použitie. Môžete ich využiť nie len na kuchynskej linke, ale tiež na skriniach, komodách, šuflíkoch ale aj posuvných dverách. Pripravili sme si pre vás produkty vo všetkých cenových kategóriách, aby si mohol vybrať každý. K úchytkam si u nás objednáte tiež spojovacie skrutky do úchytky.

Čierne úchytky

V jednoduchosti je krása –  nie je len výrokom ale do veľkej miery skutočnou pravdou. Táto decentná farba dokonale zapadne ku všetkému a môže prebudiť aj v jednoduchosti kreativitu. Už dávno neplatí, že čierna je farba smútku. Práve naopak. Je to farba nesmrtelnej elegancie v akomkoľvek prevedení. Na e-shope vám ponúkame niekoľko štýlov, materiálov a veľkostí čiernych úchytiek.

Preferujete hladké povrchy alebo sa vám páčia viac vygravírované vzory?

Moderné úchytky majú niekoľko podôb. Vypuklé, hranaté, oblé, úzke, širšie, lesklé, matné…také aké vám napadnú. Ak nemáte jasnú predstavu, nevadí. Vďaka nášmu webu si ujasníte, čo konkrétne hľadáte.

Rustikálne úchytky

Rustikálne alebo vintage domácnosti sa vyznačujú starším nábytkom. Podlahu pokrývajú drevené parkety, pokryté krásnymi kobercami. Pri zariaďovaní využívame najmä prírodné materiály, tradície a jednoduchosť. V minulosti boli často využívané kusy nábytku napríklad  truhlice, kde si naší starí rodičia ukrývali veľké paplony prezývané duchny a tajné poklady, mohutné skrine – almary, v kredenci boli ukryté vzácne príbory, ktoré sa vyťahovali von len pár krát do roka, pri tých najšpeciálnejších príležitostiach. Usadili nás na takzvané lavice, ktoré u starších generácií majú dodnes svoje verné miesto.

Očakávali ste veľkú návštevu?

Žiaden problém! Rozťahovací jedálensky stôl dopomohol k tomu, aby mal každý svoje miesto pri stole a chýbajúce stoličky nám požičali milí susedia, alebo sám pán starosta ponúkol tie z kultúrneho domu.

Vyčarili vám tieto spomienky úsmev na tvári?

Pri milovníkov vintage, vytvorí tento pojem veľmi podobnú predstavu o tom, čo hľadáte. Je to kúsok histórie v modernom prevedení. Aj pre vás sme pripravili širokú škálu úchytiek nie len na kuchynské linky. Nájdete pozlátené hliníkové úchytky s porcelánovým detailom, také, ktoré pôsobia ako starožitné striebro, moderné čierne a veľa iného.

Vedeli ste o tom, že slovo vintage bolo pôvodne používané na označenie tých vydarených a najkvalitnejších ročníkov vína?

Úchytky zapustené

Ak sa vám páčia skôr nenápadne detaily, máme riešenie aj pre vás. Navrhujeme vám, pozrieť sa na ponuku zapustených úchytiek. Sú nenápadné a decentné. Ich používanie je jednoduché ako aj pri klasických úchytkách. Rozdiel spočíva v tom, že nie sú vypuklé, ale sú vložené do vnútra dvierok na linke, posuvných dvier, šuflíkov alebo iného nábytku.

Úchytky do hrany

Ako ďalšie by sme vám chceli predstaviť úchytky do hrany. Táto úchytka je vysoko kvalitný ťahaný profil, zvyčajne po vrchnej časti dvierok. Je to symbol modernosti.

Najčastejšie sa používajú v kuchyni, nakoľko je pri varení dôležité byť obratný. Kvôli tejto nezvyčajnej úchytke sa dostanete rýchlo k pomôckam a ingredienciam, vďaka ľahkosti zachytenia.

Úchytky pre deti

Spomenieme tiež úchytky pre naších najmenších zákazníkov. Ak patria aj vaše malé ratolesti medzi tie, pre ktoré je prezliekanie priam beh na dlhé trate, potešte ich detskými úchytkami, vďaka ktorým sa bude môcť prezliekanie stať zábavným príbehom. Úsmev na tvári vytvoria aj deťom, ktoré si prezliekanie užívajú.

Pomáhajú vám deti radi v kuchyni a pripravili ste im tam ich vlastný, malý kuchynský kútik? Ozdobte im ho veselými úchytkami! Láska k jedlu sa predsa buduje už od útleho veku. Vaše ratolesti si môžu vybrať úchytky s dizajnom z podmorského sveta, zvieratiek z gazdovského dvoru alebo domácich miláčikov. Kreativite sa medze nekladú a možno si zvieratka veselo skombinujú.

Knopky 

Nezabudli sme ani na zásuvky, ktoré si tiež zaslúžia ozvláštniť pekným detailom. Knopky, ktoré sme si pre vás pripravili, sú výrazné, nenápadné, farebné a tiež decentné.

Vyberiete si z jednoduchších alebo je váš vkus zameraný na niečo extravagantnejšie?

Myslíte pri zariaďovaní alebo prerábaní kuchyne na každý detail, vytvorte si plán a cenový harmonogram. Urobte si čas a navštívte kuchynské štúdia pre vytvorenie čo najširšieho obzoru. Dbajte na každý detail a keď už ste sa rozhodli zariaďovať, alebo renovovať priestor kuchyne, doprajte si možnosť výberu. Nieje to predsa činnosť, ktorú robíte každý deň. Hovorí sa predsa, že kuchyňa je srdcom domova.

Každý z nás má plno spomienok z detstva, ktoré sa odohrávali práve v tejto časti domova. Spoločné obedy v nedeľu, pečenie medovníkov v predvianočný čas. Chystanie chlebíčkov pre návštevu. Pamätáme si, ako sme sa tešili keď mama piekla koláč a mohli sme vyjedať cesto z misy. Niekedy boli tieto činnosti sprevádzané smiechom a radosťou, avšak boli aj momenty, ktoré považujeme za menej úsmevné.

Vytvorte si krásnu kuchyňu o akej ste vždy snívali. Kuchyňu, ktorá sa tiež stane miestom tvorenia spomienok pre vaše deti. Ak deti neplánujete, prídu vás navštíviť vaše netere a synovci, ktorí budú môcť tiež odísť s peknými spomienkami, na váš spoločný čas strávený v kuchyni, napríklad pri vykrajovaní chutných a voňavých medovníčkov, alebo iných činnostiach. Zanechajte im aj vy kúsok milých spomienok na čas mladý, tak ako zanechali starejší vám.

Možno si deti z vašej blízkosti v budúcnosti zaspomínajú na vašu kuchyňu. A tak ako vy spomínate na cibuľovú sadu tanierov u babičky, tak si oni spomenú, ako u vás otvárali dvierka pomocou krásnych úchytiek, keď hľadali valček na cesto.