• Home
  • Rady a tipy
  • Chcete mať lacné a stabilné registračné sídlo pre vašu firmu?

Chcete mať lacné a stabilné registračné sídlo pre vašu firmu?

By on 8 novembra, 2022 0 596 Views

Ak si chcete založiť firmu, jednou z vecí, ktorú budete musieť mať, je registračné sídlo. Zapisuje sa do Obchodného registra a je tam aj verejne dostupné. Toto je zrejme každému jasné, ale môže to priniesť komplikácie.

Reálne priestory ešte nepotrebujete alebo ich často meníte?

Najjednoduchšie to majú firmy, ktoré pre svoje podnikanie majú vlastné priestory, v ktorých plánujú fungovať dlhodobo. Najjednoduchšie (a zväčša najlogickejšie) je vtedy zapísať si ako registračné sídlo firmy práve adresu týchto priestorov.

Potom sú však firmy, ide hlavne o začínajúce, ktoré pre svoje fungovanie reálne priestory nepotrebujú (aspoň na úvod) a boli by pre nich len zbytočnou finančnou záťažou. Stále však potrebujú nejaké registračné sídlo. Ak patríte k takýmto podnikateľom, môžete si ako sídlo uviesť adresu svojho trvalého pobytu. Nie každému to však vyhovuje.

Následne tu máme ešte firmy, často ide o rozvíjajúce sa spoločnosti, ktoré ešte relatívne pravidelne menia prenájmy, v ktorých fungujú. Pri každej takejto zmene prenájmu je potrebné vykonať zmenu sídla v Obchodnom registri. Ak sa vás týkajú tieto dva prípady, je tu jedno výhodné riešenie.

O korešpondenciu sa báť nemusíte

Týmto riešením je virtuálne sídlo. Prenájom virtuálneho sídla stojí zlomok z toho, čo prenájom reálnych priestorov. Nezaťaží tak ani začínajúcu firmu, ktorá by reálne priestory nevyužila a boli by pre ňu priveľkou finančnou záťažou. A virtuálne sídlo je stabilné, takže aj časté sťahovanie do iného prenájmu vám nespôsobí zbytočnú byrokraciu.

Zrejme vám teraz napadla otázka: čo však s korešpondenciou, ktorá vám pochopiteľne bude chodiť na adresu vášho virtuálneho sídla? Pomocou on-line systému, ktorý získate s prenájmom virtuálneho sídla a mailovým, či SMS notifikáciám, budete mať prehľad o každej došlej listine.

Táto korešpondencia vám môže byť preposielaná raz za mesiac, prípadne podľa dohody častejšie alebo v urgentných prípadoch hneď na druhý deň. Môžete si aj nechať došlú korešpondenciu naskenovať.

Zdroj obrázka:

 

Autor: everything possible / Shutterstock.com