• Home
  • Rady a tipy
  • Posiela vám Facebook linky na erotické videá alebo videá s vašou profilovou fotkou?

Posiela vám Facebook linky na erotické videá alebo videá s vašou profilovou fotkou?

By on 2 novembra, 2022 0 2344 Views

Podivné odkazy na erotické videá? Označujú vás priatelia na takýchto odkazoch? Odosielajú sa z vášho profilu správy a príspevky s odkazmi na erotické videá?

Vírus šíril ako odkaz na erotické video, poslednú dobu sa podobný vírus šíri v správe alebo na FB nástenke ako odkaz na video s vašou profilovou fotkou. Ak na odkaz kliknete, presmeruje vás to na webstránku, ktorá bude od vás žiadať prihlásenie od FB účtu. Stránka sa tvári ako Facebook, ale v skutočnosti ide o podvod. Týmto spôsobom sa od vás snaží vylákať prístupové údaje k Facebooku. Ak ich na podvodnej stránke zadáte, s najväčšou pravdepodobnosťou prídete o svoj Facebook účet.

Ako zabránim šíreniu spamových odkazov a posielaniu v správach mojim priateľom?

Prejdite do nastavení svojho účtu, do nastavenia aplikácií. Za odosielanie spamu je zodpovedná niektorá z aplikácií, ktorú vo vašom zozname uvidíte. Vedľa každej aplikácie nájdete krížik, ktorým odstránite aplikáciu. Aplikácia už nebude môcť pristupovať k údajom vášho profilu na Facebooku.

Zo zoznamu odstráňte všetky aplikácie, o ktorých netušíte, na čo slúžia alebo či ste im povolili pristupovať do vášho Facebook účtu.

Ak vám toto riešenie nepomohlo a odkazy sa z vášho FB účtu šíria ďalej, máte zrejme infikovaný počítač.

Čo robiť, ak ma niekto označil v odkaze na erotické video?

Problém tohto spamu sa netýka len tých, ktorých FB profil sa stal terčom útoku,  obeťou sú aj priatelia označení na odkaze k erotickému videu.

Ak nechcete, aby sa vaše meno ocitlo pri odkaze na podozrivé video, prejdite do nastavení pre vašu časovú os a označovanie menovkami. Možnosť „Kontrolovať príspevky, v ktorých vás priatelia označia, než sa zobrazia na vašej časovej osi?“ Zmeňte nastavenie na „Zapnuté“. Takto zabezpečíte, aby žiadny odkaz na erotické video na Facebooku neobsahoval vašu menovku.