Ešte stále nemáte svoje smart hodinky? Tu sú ich benefity

By on 12 novembra, 2022 0 513 Views

Doba ide stále dopredu. Na tom sa všetci zhodneme. Súčasné roky a elektronické storočie so sebou prinášajú novinky, o ktorých sa ľuďom kedysi ani nesnívalo. Mnohí za najlepší „výdobytok“ posledných rokov považujú inteligentné alebo smart hodinky. Smart hodinky sú skvelými módnymi doplnkami, no obľúbené sú najmä preto, že uľahčujú život.

Na tom, že smart hodinky vidíte ľuďom na zápästí čoraz častejšie, nie je nič zvláštne. Smart hodinky sú totiž stále obľúbenejšie a neočarili len mladšiu generáciu. Nájdete ich na zápästí pracujúcich dospelých ľudí, študentov a dokonca aj seniorov.

Ako uľahčujú smart hodinky bežný život? Na túto otázku existuje hneď niekoľko odpovedí.

Prepojenie s telefónom

Máte mobil položený v kuchyni a chcete si ísť pozrieť film do obývačky. Čo ak vám niekto zavolá alebo napíše niečo dôležité? Zoberiete si mobil so sebou. Takto nosíte mobil so sebou všade celý deň. Aj vás nebaví mať mobil neustále pri sebe? Smart hodinky sú „smart“ aj vďaka tomu, že sa vedia prepojiť s vaším mobilom. Čokoľvek sa udeje na vašom mobile – príde vám správa, nový mail alebo vám niekto zavolá – hodinky vás okamžite upozornia.

Motivácia sa hýbať

Hodinky vám automaticky denne počítajú spravené kroky, prejdené kilometre a spálené kalórie. Máte tak prehľad o tom, ako veľa/málo ste sa za daný deň hýbali. Ak na hodinkách vidíte, že máte za deň spravených 5 000 krokov a váš cieľ je denne spraviť 8 000 krokov (odporúčané Svetovou zdravotníckou organizáciou) viete, že večer pôjdete zrejme ešte na prechádzku.

Hodinky ako budík

Obľúbenou funkciou smart hodiniek je, že si na nich viete nastaviť budík. Mobil tak nemusí byť prvá vec, ktorú ráno chytíte do rúk. Zároveň je prebudenie hodinkami v niečom oveľa príjemnejšie. Hodinky sa v zadanú rannú hodinu „rozvibrujú“ a vás tak nezobudí nepríjemný hlasný tón, ale to, že sa vám bude mierne triasť zápästie.

Do smart hodiniek sa určite oplatí investovať. Ak momentálne nemáte peniaze nazvyš, na stránke Mobilonline nájdete aj smart hodinky z výkupu, ktoré sú cenovo výhodnejšie.

Zdroj obrázku: sergey_sfoto / Shutterstock.com