• Home
  • Rady a tipy
  • Ničí našu produktivitu. Tipy ako bojovať s neporiadkom na pracovisku

Ničí našu produktivitu. Tipy ako bojovať s neporiadkom na pracovisku

By on 7 novembra, 2022 0 367 Views

Vytváranie poriadku sa často zdá namáhavejšie ako riešiť neporiadok. Problémom je, že len čo sa skončí posledné upratovanie, byt alebo dom sa opäť rýchlo prepadnú do chaosu. Aby sa tomu zabránilo, má zmysel vytvoriť si pri práci optimalizovaný úložný priestor, v ktorom sa dajú veci nielen pohodlne a na konkrétne miesto odkladať, ale aj poriadok systematicky vytvárať.

Na začiatku to môže znamenať trochu viac námahy, no z dlhodobého hľadiska sa vám to určite vyplatí. Čím lepšia je predsa vaša organizácia práce a pracoviska, tým menšia je pravdepodobnosť, že už potrebné položky nenájdete.

Ak sa tomu chcete vyhnúť a ušetriť si čas na dôležitú prácu, pokúste sa spolu s nami zistiť, ako na svojom pracovisku úspešne bojovať s neporiadkom.

Vyskúšajte kovové regále

Kovový regál je jedným z najobľúbenejších a najflexibilnejších úložných systémov. Niet sa čomu čudovať, pretože je stabilný, multifunkčný a ponúka nekonečný úložný priestor. Kovové regále tak môžeme nazvať všestranným pomocníkom!

Pre svoju jednoduchosť boli v minulosti často odsúvané do pivničných alebo garážových priestorov. Dnes však môžete moderný kovový regál inštalovať aj do kancelárie, kde podporí jej industriálny vzhľad.

Veľmi jendoducho a rýchlo sa montujú. Kovové police majú vysokú nosnosť a s pomocou náhradných dielov môžete kedykoľvek výšku a šírku police variabilne meniť a prispôsobovať skladovacím potrebám a priestoru.

Vytrieďte veci, ktoré už nepotrebujete

Aby ste mohli do políc kovových regálov pre prácu nevyhnutné veci uložiť, je potrebné si ich aktuálne pretriediť. Čím viac vecí vlastníte, tým ťažšie je vytvoriť a udržiavať poriadok. Ako prvý krok by ste sa preto mali určitých zbytočných vecí, ktoré už nepotrebujete, zbaviť. Vyhnete sa tak tomu, aby sa staré veci zaprášili v skrini a zaberali miesto.

Zaraďte všetky položky v miestnosti do kategórie podľa toho, ako často ich používate. Môžete napríklad rozlišovať medzi vecami, ktoré už nepotrebujete, vecami, ktoré potrebujete len raz za pár týždňov, a vecami, ktoré potrebujete každý deň.

Predmety a dokumenty, ktoré využívate každý deň, uložte na ľahko prístupných miestach, ako je napríklad pracovný stôl. Veci, ktoré potrebujete len z času na čas, je najlepšie uložiť do skríň a zásuviek. Ideálne do najvyšších vrchných častí spomínaných regálov.

Pravidelne priestor čistite

Upratovať každý deň desať minút je efektívnejšie a jednoduchšie ako upratovať niekoľko hodín raz za mesiac. Čím viac práce je potrebné urobiť, tým väčší je prah inhibície prekonať svoje slabšie ja a začať. Po dlhej upratovacej kampani sa cítite vyčerpaní a často nemáte chuť udržiavať poriadok v najbližších týždňoch. Ak to budete robiť pravidelne, prehľad a poriadok prispejú k lepšiemu pocitu a výkonu zároveň!

Organizácia pracovného stola je základom

Nezáleží na tom, či si zariadite malú kanceláriu vo svojom vlastnom byte alebo pracujete za stolom v otvorenej kancelárii veľkej firmy. Správna organizácia pracovného stola je základom, aby ste zvládli každodenné úlohy bez stresu.

Pracovná plocha stola by mala byť čo najprázdnejšia, aby ste mali dostatok miesta na dôležité úlohy. Na dosku stola je preto najlepšie umiestniť len to najnutnejšie, čo je vo väčšine zamestnaní počítač s príslušenstvom, telefón, kartotéka na dokumenty a držiak na perá a papier.

Ešte väčší poriadok vytvoríte so špeciálnym stolovým organizérom, kde najdôležitejšie dokumenty a pomôcky v ňom majú svoje pevné miesto a sú vždy po ruke. Okrem toho sú organizéry vhodné aj na malý pracovný stôl a dajú sa jednoducho premiestniť do police kovového regálu, z ktorého sa môže stať priečka predeľujúca pracovný priestor.

Samozrejme, na zorganizovanom stole môže byť aj kúsok dekorácie. Malá rastlina a osobné predmety, ako sú obrázky, robia pracovisko útulnejším a šíria dobrú náladu.

Aby ste teda pracovali viac, bez únavy a stresu, je dobré myslieť pri zariaďovaní pracoviska alebo kancelárie na tieto vyššie spomenuté dôležité body.

Zdroj obrázkov: www.majster-regal.sk