6 výhod používania POS v roku 2022

By on 24 novembra, 2022 0 738 Views

Celosvetový trend využívania POS systémov rastie každý rok – podľa prieskumu dosiahne v 2028 hodnotu takmer 26 miliárd € (pre porovnanie, v roku 2021 dosiahol hodnotu necelých 10 miliárd €). Pripravili sme pre vás krátky prehľad kľúčových výhod, ktoré obchodníkov motivujú k zavedeniu POS systému do každej kamennej prevádzky:

Úspora času a financií

POS terminál nie je len nástrojom na spracovanie platieb – spája všetky softvérové ​​nástroje od reportov, sledovania výkonnosti zamestnancov až po účtovníctvo a skladové hospodárstvo.

Kvalitný nákupný proces

K úspešnému podniku patria bezkontaktné platby a rýchly proces ich spracovania. Je preto dôležité mať na prevádzke spoľahlivý platobný terminál, ktorý vás nenechá (ako sa vraví) „v štichu“ a platbu spracuje do pár sekúnd.

Osobnejší zákaznícky servis

Takmer 60 % spotrebiteľov očakáva lepší zákaznícky servis ako pred pandémiou COVID-19. Posuňte servis o úroveň vyššie a oslovte potenciálnych zákazníkov pomocou personalizovaných správ a propagačných akcií – áno, aj k tomu slúži moderný POS systém.

Vyššie tržby

Možnosť zaplatiť účet kartou, mobilom, hodinkami alebo dokonca e-stravovacími kartami je pre kamennú prevádzku elementárne.

Presné údaje v reálnom čase

Hoci viete sledovať kľúčové ukazovatele výkonu (KPI) pomocou tabuliek, s POS systémom si ušetríte kopec roboty. Väčšina sledovaní sa vykonáva automaticky a vy sa môžete plne sústrediť na zákazníkov a manažment prevádzky.

Bezpečnosť

S napredovaním technológií napredujú aj kybernetické útoky. Renomované značky POS zaisťujú šifrované platby, čím chránia zákazníkov a taktiež aj vás pred nepríjemnými podvodmi.

POS systém dokáže oveľa viac, než len zvýšiť predaj. Aby ste dosiahli čo najlepšiu návratnosť investície, mali by ste sa naučiť využívať všetky funkcie, ktoré vám ponúka. Vďaka nim môžu aj menšie prevádzky fungovať s rovnakou efektivitou ako tie najväčšie značky.

Zdroj obrázku: fizkes / Shutterstock.com