Ako dostať vašu firmu do Google mapy

By on 1 novembra, 2022 0 888 Views

Chcete, aby sa vaša firma zobrazovala v mapách Google? Je to jednoduché a navyše zdarma. Prečítajte si, ako na to.

Určite poznáte službu Google maps, ktorá zdarma poskytuje kvalitné mapy aj Slovenska. Isto ste si všimli, že v rámci Google maps sa dajú vyhľadávať aj firmy. Stačí, keď na do vyhľadávacieho políčka zadáte hľadanú frázu, napr. „reštaurácie“ a Google vám nájde reštaurácie v okolí zobrazenej mapy.

Ako dostať vašu firmu do výsledkov vyhľadávania firiem?

1. Choďte na stránku www.google.com/places a prihláste sa do svojho Google účtu pomocou vašej Gmailovej adresy. Ak ešte náhodou nemáte Gmail adresu, potom si ju môžete zdarma vytvoriť (má to aj ďalšie výhody pre váš biznis).

2. Kliknite vpravo hore na tlačidlo „Pridať novú firmu“. Potom zadajte svoje telefónne číslo.

3. Zobrazí sa vám formulár, v ktorom vyplňte všetky potrebné údaje. Akonáhle vypíšete ulicu a mesto, zobrazí sa vám na mapke vpravo zadaná adresa. Ak sa sídlo vašej firmy nachádza na odlišnom mieste, môžete myšou presunúť červenú šípku označujúcu sídlo vašej firmy.

Formulár vyplňte poctivo a pravdivo, informácie z neho sa budú zobrazovať potenciálnym zákazníkom v Google maps pri vašej firme. Môžete vyplniť aj otváracie hodiny, nahrať fotografie firmy,  firemné logo, video z Youtube a ďalšie informácie. Po vyplnení všetkých údajov kliknite na konci stránky na tlačidlo „Odoslať“.

4. V ďalšom kroku bude od vás Google požadovať overenie vášho telefónneho čísla prostredníctvom overovacieho kódu. Vyberte si telefonické overenie alebo overenie prostredníctvom SMS kódu. Telefonického overenia sa nemusíte báť – za chvíľu vám zazvoní telefón a automatizovaný hlas vám v slovenčine nadiktuje overovací kód. Vyberte teda spôsob overenia a kliknite na tlačidlo „Dokončiť“.

5. Na ďalšej obrazovke zadajte PIN kód, ktorý Vám Google zatelefonoval alebo zaslal prostredníctvom SMS, a kliknite na tlačidlo „Spustiť“. Následne vám Google potvrdí prijatie PIN čísla.

Teraz sa môžete vrátiť na maps.google.com. Zadajte adresu vašej firmy a potom do vyhľadávacieho políčka zadajte názov vašej firmy. Vaša firma by sa teraz mala zobraziť vo výsledkoch vyhľadania. Po kliknutí na vašu firmu sa zobrazí umiestnenie firmy na mape spolu s ďalšími podrobnosťami o firme.

Takto vyzerá zobrazenie firmy v Google maps

Potom sa môžete vrátiť na stránku www.google.com/places, kde môžete váš profil upraviť alebo vylepšiť.

Zobraziť si môžete aj štatistiku, v ktorej nájdete prehľad o tom, koľko ľudí videlo váš firemný záznam, aké kľúčové slová hľadali, koľko krát klikli na vašu firmu.

Môžete si nechať zobraziť štatistiky zobrazení a kliknutí na váš firemný profil

Odteraz vás klienti nájdu aj na mapách Google, kde sa im zobrazí váš firemný profil.  Zároveň, keď návštevník bude hľadať nejakú adresu, tak sa mu zobrazia firmy sídliace v okolí, vrátene vaše firmy. Google mapy tak môžete využiť ako ďalší marketingový kanál pre vašu firmu.