Ako osvetliť svoj podnikateľský priestor?

By on 18 decembra, 2022 0 609 Views

Pri podnikaní je potrebné brať do úvahy každý detail. V čase, keď rastie tlak na ekonomickú stránku veci v konkurenčnom prostredí, môžu naozaj rozhodovať aj drobnosti. Ak chcete teda byť na trhu úspešní, mali by ste byť detailisti a mať všetko na čo najvyššej úrovni. Platí to aj pre osvetlenie podnikateľského priestoru, či už výrobnej haly, skladu alebo kancelárie. Zvlášť v období skracujúcich sa dní a rastúcich cien za energie je potrebné hľadať ekonomicky výhodné riešenia, ako osvetliť tieto priestory.

Riešenie do kazetového stropu

V rámci administratívnych budov a kancelárií sú čoraz rozšírenejšie kazetové stropy. Jedná sa o efektívne a aj ekonomicky veľmi zaujímavé riešenie. V takom prípade sú riešením LED panely určené na zapustenú inštaláciu, ktoré sú vhodné či už do kancelárie, skladu, prípadne aj do vašej predajne či prevádzky. Druhou alternatívou pri tomto type svietidiel sú prisadené LED panely na povrchovú inštaláciu.

Zdroj foto: Santiago Cornejo / Shutterstock.com

Užitočné sú tiež niektoré dodatočné vlastnosti osvetlenia. Pri LED paneloch so senzorom sa napríklad dá nastaviť zapínanie a vypínanie podľa pohybu, čo dokáže ešte zvýrazniť ich ekonomickú efektívnosť. Oceníte tiež LED panely s funkciou stmievania, ktorá vám umožní nastaviť úroveň jasu či farebný tón na Kelvinovej stupnici chromatickosti (teplá, neutrálna a studená biela).

Práve LED panely v komerčných či kancelárskych priestoroch postupne začínajú dominovať.

Úsporné LED trubice

Jednoduchým, účinným a ekonomicky prijateľným riešením sú aj LED trubice, ktoré môžete umiestniť na strop. LED trubice s vyššou svietivosťou sú ideálne pre miestnosti s vysokým stropom. Ich výhodou je aj široký vyžarovací uhol, tj. 120 stupňov. Lineárne prachotesné svietidlá s LED trubicami sú zase vhodné pre použitie v garážach, dielňach či skladoch.

V každom prípade, toto riešenie je zaujímavé aj po ekonomickej stránke a na svietení vďaka nemu môžete ušetriť. Aj v kontexte šetrnosti k životnému prostrediu ide v porovnaní s klasickými neónkami o lepšiu voľbu. Životnosť LED trubice je v priemere až 20 000 hodín, tzn. pri 6 hodinovom dennom svietení vydrží trubica minimálne 9 rokov.

Zdroj foto: Golden Dayz / Shutterstock.com

Využívajte moderné technológie

Ako sami vidíte, aj v navonok triviálnej otázke, a síce, ako dodať svetlo do svojich výrobných, administratívnych či predajných priestorov, sa nájdu rôzne zaujímavé možnosti a alternatívy k štandardným svetelným zdrojom. Využívajte moderné technológie, v tomto prípade LED svietidlá vo forme trubíc či panelov, ktoré so sebou pokroková doba prináša. Oproti svojim predchodcom sú výkonnejšie, vydržia dlhšie a zároveň spotrebujú menej elektrickej energie. Znie to teda priam ako terno pre akéhokoľvek podnikateľa.