• Home
  • Povinnosti
  • Ako výhodne poistiť auto pre taxislužbu či rozvoz tovaru?

Ako výhodne poistiť auto pre taxislužbu či rozvoz tovaru?

By on 25 januára, 2024 0 204 Views

Nie je žiadnym tajomstvom, že autá, ktoré sú určené na podnikanie, môžu mať drahšie PZP. Hovoríme o automobiloch, ktoré využívajú napríklad taxislužby, rozvozcovia tovaru, autoškoly a iné subjekty. Ak patríte medzi podnikateľov, ktorí si potrebujú poistiť auto na iný účel než na bežnú prevádzku, vieme, ako môžete na zákonnom poistení ušetriť.

Online PZP vás nesklame

Za posledné roky popularita porovnávačov cien veľmi vzrástla. Mnohí vodiči už vedia, že porovnanie ponúk od viacerých poisťovní je pri výbere najvýhodnejšej poistky kľúčové. Platí to nielen pre automobily, ktoré sú využívané na súkromné účely, ale aj pre firemné vozidlá. Stačí navštíviť stránku Netfinancie.sk, kde nájdete formulár pre porovnanie povinného zmluvného poistenia. Pri položke „účel použitia vozidla“ stačí vybrať, na čo bude vozidlo používané. Na výber je viacero kategórií, konkrétne: autoškola, autopožičovňa, taxislužba a rozvoz tovaru. Potom stačí vyplniť údaje o vozidle a jeho držiteľovi. Následne kliknite na „Pokračovať“ a zobrazí sa vám vygenerovaný prehľad dostupných ponúk. Veľmi ľahko takto nájdete najlacnejšie PZP alebo ponuku s konkrétnou kombináciou pripoistení. Inými slovami, každý motorista tým spôsobom nájde presne také povinné zmluvné poistenie, aké hľadá.

Na zozname ponúk okrem údaja o cene a zahrnutých pripoisteniach nájdete aj ďalšie dôležité informácie, ktoré je dobré prehodnotiť, napríklad výška poistných limitov a pod.. Keď si jednu z ponúk PZP vyberiete, ďalší postup je veľmi jednoduchý. V nasledujúcom kroku vyplníte doplňujúce údaje a uzatvoríte poistenie. Na e-mail, ktorý ste uviedli pri vypĺňaní formulára, vám bude zaslaná zelená karta, poistná zmluva a všetky ostatné dokumenty. Posledným krokom je uhradenie poistného a to je všetko, vaše auto je poistené.

Prečo sa oplatí porovnávať?

Ako sme už spomenuli v úvode, pri PZP na automobily, ktoré sú určené na podnikanie, si priplatíte. Povinné zmluvné poistenie pre tento typ vozidiel môže byť drahšie približne o 20 – 50 %, čo rozhodne nie je málo. Navyše, nie každá poisťovňa poskytuje aj možnosť dojednať si v rámci tejto zákonnej poistky aj pripoistenia. Pri poisťovní auta pre autopožičovňu, rozvoz tovaru či iné podnikanie preto určite oceníte to, že naša kalkulačka PZP vám poskytne prehľad nielen o cenách, ale aj ďalších atribútoch danej ponuky. Nespoliehajte sa na to, že rozsah „podnikateľského“ PZP je rovnako variabilný ako v prípade poistky pre auto určené na osobné účely. Napríklad, ak si chcete poistiť vozidlo taxislužby, overte si, či vami vybraná ponuka zahŕňa aj poistenie úrazu vodiča a posádky. V niektorých poisťovniach je súčasťou aj tej najlacnejšej ponuky, zatiaľ čo iné ho vôbec nepovoľujú dojednať.

Nezabudnite na havarijné poistenie

Na online kalkulačku cien poistenia auta sa môžete spoľahnúť aj vtedy, keď uvažujete nad havarijným poistením. V úvode formulára stačí zvoliť, o ktorý typ poistenia máte záujem, a tak si môžete porovnať ceny PZP, havarijného poistenia alebo oboch poistení naraz. Tiež si obe poistky môžete týmto spôsobom aj uzatvoriť, pričom potrebné údaje stačí zadať iba raz. Ako každý správny podnikateľ určite viete, že čas sú peniaze. Porovnanie cien PZP a havarijného poistenia na Netfinancie.sk vám jednoznačne ušetrí veľa času, energie, a samozrejme, aj peniaze. Pretože aj auto, ktoré využívate na podnikanie, si môžete poistiť výhodne a pohodlne. Neveríte? Stačí to vyskúšať.

Zdroj obrázka: bigstockphoto.com