• Home
  • Rady a tipy
  • Trend on-line nákupu nábytku rastie. S Bianom to ide ešte ľahšie

Trend on-line nákupu nábytku rastie. S Bianom to ide ešte ľahšie

By on 7 novembra, 2022 0 1312 Views

Nákup nábytku online môže byť jednoduchý, istý a bezstarostný. Tento trend sa dostáva dopopredia hlavne vďaka nových technológiám a umelej inteligencii. BIANO sa snaží svojim zákazníkov neustále prinášať nové funkcie a možnosti. Vďaka novým features si zákazník vybaví svoj domov cez internet presne podľa predstáv a vyhne sa tak nemilým prekvapeniam.

Výhody a nevýhody nakupovania nábytku on-line

Aké výhody má nakupovanie nábytku online a prečo sa ho netreba obávať?

Online nákupy šetria peniaze

Na internete je možné ľahko porovnávať ponuku jednotlivých obchodov a jednoducho tak vybrať tú najvýhodnejšiu. Nakupovanie „na prvú dobrú“ by sa vám v tomto prípade mohlo zbytočne predražiť.

Ponuka produktov je ďaleko väčšia

Počas jednej hodiny, kedy človek stihne navštíviť maximálne dva kamenné obchody s nábytkom, si na internete prehliadne tisíce produktov. Vždy môže hľadať podľa presných parametrov, a tak sa zamerá len na to, čo skutočne potrebujete. Ušetrí veľa času a má oveľa väčšiu šancu, že nájdete svoj vysnívaný kúsok.

 

Podrobnejšie informácie 

Nie vždy sú detailné údaje o konkrétnom produkte v kamennej predajne dostupné a zamestnanci nemusia vedieť všetky detaily. Na internete ľahko zistíte presné rozmery, zloženie materiálu, ale aj tipy na údržbu. Užitočné sú aj fotky nábytku v reálnom interiéri.

Na rozhodnutie je v online svete dostatok času 

Pri internetových nákupoch nikoho nič nenaháňa. Zákazník sa môže poradiť s blízkymi a dokončiť nákup pokojne neskôr, až si to nechá prejsť hlavou.

Recenzie z rôznych zdrojov po ruke

Na základe skúseností ostatných ľudí vie zákazník ľahko zistiť, aká je reálna kvalita produktu, alebo či vyzerá v skutočnosti tak, ako na obrázku. Vždy je možné dohľadať aj recenzie na konkrétny eshop, kde sa väčšinou dozvie ako pružne obchod komunikuje v prípade, že chce zákazník produkt vymeniť alebo vrátiť.

Recenzie zákazníkov pomáhajú vyriešiť dve najobávanejšie riziká:

  • že produkt bude vyzerať v realite inak ako na internete,
  • že prípadná výmena alebo vrátenie tovaru bude nepríjemná a zdĺhavá.

Tipy pre nákup nábytku on-line

Vybavovanie bytu cez internet je bezpochyby iné a pre mnohých aj nové. Široká ponuka internetových obchodov je nespornou výhodou, ale ak zákazník nevie, čo hľadá, príp. či mu nakupovaný kúsok bude ladiť s tým, čo už má doma, môže ho online nakupovanie skôr desiť. 

Vyhľadávač nábytku a interiérových doplnkov Biano sa s týmto problémom snaží bojovať. Okrem iných, zákazníkom najviac pomôžu dve funkcie:

  • Biano Studio – uisťuje v predstave vysnívaného bývania
  • Biano Visual Search – hľadá konkrétne produkty a ich najlepší cenový variant

BIANO STUDIO 

Aby mal zákazník lepšiu predstavu, ako bude jeho domov vyzerať, alebo ak si chce navhrnúť vysnívané bývanie, Biano prichádza s novinkou – online a free nástrojom – Biano Studio, v ktorom je možné vytvoriť návrh každej miestnosti s konkrétnymi produktami a ich rozmiestnením.

 

 

Používateľ tak jednoducho zistí, čo sa mu najviac páči a ako môže jednotlivé prvky interiéru skombinovať a usporiadať. Nábytok zo svojho návrhu neskôr pohodlne nakúpi cez partnerské eshopy.

 

Rovnako sa môže inšpirovať už vytvorenými verejnými projektami od ostatných ľudí, alebo zdieľať vlastné projekty so svojimi blízkymi. 

 

 

 

BIANO VISUAL SEARCH

Na Biane si zákazník ľahko nájde, čo potrebuje. Jednoducho zadá typ produktu, farbu, materiál, tvar alebo ďalšie parametre a vyberie si z obrovskej ponuky e-shopov vyfiltrované produkty podľa kritérií, ktoré má. Ak však chce konkrétny kúsok, ktorý niekde videl a má ho len na obrázku, môže použiť vizuálne vyhľadávanie.

 

 

Ak kdekoľvek na internete našiel vysnívaný kúsok do bytu, stačí, ak jeho obrázok stiahne a nahrá na Biano. Hneď zistí, kde ho môže kúpiť, prípadne, že niekto predáva podobný. Vďaka obrázkovému vyhľadávaniu je možné nájsť nábytok v inej veľkosti, farbe, na okamžité odoslanie, a pod. A v neposlednom rade získa spoľahlivý prehľad o tom, kde je produkt najlacnejší.

Keďže online svet napreduje neuveriteľnou rýchlosťou, máte už nejakú predstavu, na čo ďalšie sa môžeme tešiť vo svete bývania?

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *